Kasia Sawicka Zrozumieć by pokochać, czyli rodzicielstwo uszyte na miarę

Kasia Sawicka Zrozumieć by pokochać, czyli rodzicielstwo uszyte na miarę

697,00 zł

Zawartość obejmuje:

 • 8 godzin materiałów wideo

 • Dostęp na urządzeniach mobilnych

 • BONUS: Zestaw plików w formacie mp3

 • BONUS: Zeszyt ćwiczeń do pracy z kursem

 • BONUS: Magiczna tabelka do której możesz wrócić w każdym momencie


„Zrozumieć by pokochać”
Poznając osobowość swojego dziecka, stań się rodzicem, którego sam chciałbyś mieć.

„Gdyby tylko ktoś mi to powiedział wcześniej o moim dziecku, uniknąłbym wielu błędów.” cyt.

To zdanie słyszałam 10-tki razy od rodziców po szkoleniach, które prowadziłam, dlatego przygotowałam dla Ciebie rodzicu kurs online „Zrozumieć by pokochać”, w którym pomogę Tobie uniknąć błędów szablonowego wychowania, które zazwyczaj stosowali nasi rodzice, a które niszczy indywidualność twojego dziecka. Pomogę ci określić temperament twojego dziecka, które jest kluczowe w wychowaniu pewnego siebie człowieka, a tobie stać się rodzicem, którego sam chciałbyś mieć.

Zrozumieć by pokochać to pierwszy i jedyny taki kurs w Polsce o osobowościach. Ten kurs przeprowadzi cię przez temat podziału osobowości i wyposaży ciebie rodzicu w niezbędną wiedzę. Gdy już poznasz osobowość swoją i swojego dziecka pomogę ci stworzyć indywidualną strategię wspierającą twoje dziecko. Dowiesz się też jakie błędy wychowawcze być może popełniali twoi rodzice i jak im zapobiec w twoim rodzicielstwie.

Stworzyłam ten kurs z myślą o rodzicach i ich dzieciach, aby wyposażyć ich w narzędzia, które pomogą im siebie zrozumieć, dzięki czemu będą mogli się właściwie pokochać. Rodzina to podstawowa komórka społeczna, co więcej najważniejsza, ponieważ to w niej wychowują się przyszłe pokolenia. Szacuje się, że 60% polskich rodzin jest dysfunkcyjnych.

Myślę, że wiedza o osobowościach i zastosowanie jej w codziennym życiu mogłaby znacząco zmienić ten stan rzeczy. A wszystko to podane jest w przystępnej i czytelnej formie. 

Co znajdziesz w kursie?

 • 8 godzin materiału – 25 filmów
 • materiały dodatkowe w tym zeszyt ćwiczeń + „Magiczna tabelka”
 • dwa bloki wiedzy teoretycznej – przedstawienie każdej osobowości, każdy temperament jako dziecko i rodzic
 • dwa bloki praktyki – Dobroć dopasowania, czyli typowe i nietypowe połączenia temperamentów i Jak wspierać dziecko o danej osobowości.
 • 8 godzin filmów jest wzbogaconych w ilustracyjne slajdy, tabelki i wykresy, a także materiały dodatkowe jak zeszyt ćwiczeń.


BONUS 1: Zestaw plików w formacie mp3

Wolisz słuchać nagrań, niż oglądać filmy? Do każdego z filmów z kursu otrzymujesz również nagranie dźwiękowe w formacie mp3. Pobierz plik na telefon lub odtwarzacz, aby korzystać z niego dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. To świetna opcja również wtedy, gdy obejrzałeś już cały kurs, a teraz chcesz wracać do wybranych nagrań np. podczas jazdy samochodem.


BONUS 2: Magiczna tabelka, która zmotywuje Cię do działania

Najważniejsze porady z kursu w pigułce! Magiczna tabelka to rodzicielska „ściąga” z konkretnymi wskazówkami, dopasowanymi do typu osobowości Twojego dziecka. Przypnij ją np. na lodówce i zaglądaj do niej zawsze, gdy potrzebujesz inspiracji.


BONUS 3: Zeszyt ćwiczeń do pracy z kursem

Ćwiczenia pozwolą Ci przejść od wiedzy do działania. Wykonując kolejne zadania zaczynasz twórczo wykorzystywać zdobytą wiedzę i dostosowujesz ją do swoich doświadczeń jako rodzica. Masz również okazję, aby zastanowić się nad kwestiami, na które do tej pory być może nie zwracałeś uwagi. Takie świadome spojrzenie na Twoją osobowość, osobowość Twojego dziecka i Wasze relacje to początek ważnych zmian na lepsze! Zadania z zeszytu ćwiczeń sprawią, że przedstawione w kursie strategie rodzicielskie staną się Twoimi własnymi strategiami. 


BONUS 4: Autentyczna historia matki flegmatyczki i córki choleryczki

To wyjątkowo skomplikowane relacje rodzinne, które rozwinęły się w dobrym kierunku! Jedna z moich kursantek i jej córeczka od samego początku były jak ogień i woda. Dodatkowo, i to w czasie lockdownu, na świat przyszła druga córeczka. Możesz się domyślić, jaka atmosfera zapanowała w rodzinie, w której dziecko o dominującej osobowości zaczyna czuć się zazdrosne o młodsze rodzeństwo…

Co można w tej sytuacji zrobić? Naprawdę wiele! Dzielna Mama zdecydowała się opisać tę sytuację, swoją przemianę w podejściu do dzieci i efekty tej przemiany. W jej historii pada tak wiele ważnych i inspirujących słów, że poprosiłam o możliwość udostępnienia tej historii moim słuchaczom. Zachęcam Cię do przeczytania.


Co zyskasz dzięki temu kursowi?

 • określisz temperament swój i twojego dziecka
 • stworzysz indywidualną strategię jak wspierać swoje dziecko
 • poznasz konkretne komunikaty wspierające
 • pomogę ci przełamać błędy, które popełniali twoi rodzice

Czego dowiesz się z kursu

Zrozumieć by pokochać- Co to tak właściwie znaczy? Wszystko ci opowiem. Usiądź wygodnie, weź notatnik, coś do picia i do dzieła!

Jak za pewne część z Was wie, Jestem ogromną fanką edukowania się. I mimo, że ten film nie ma praktycznego przełożenia na życie, to warto mieć wiedzę skąd się wzięła teoria temperamentów i gdzie miała swój początek.

Okey, wstępniaki mamy za sobą, teraz czas na konkrety! Zaczynamy powoli, od ogólnego wprowadzenia gdzie z grubsza przedstawię Wam każdą z osobowości - choleryka, flegmatyka, sangwinika i melancholika. Zaczynamy!

Zaczniemy od ekstrawertyków. Jako pierwszego weźmiemy na warsztat choleryka. Jakie ma potrzeby? Jak pracuje? Jak reaguje na konflikt czy presję, a czego się boi?

Poznałeś już naszego czołga, choleryka. A jakim jest rodzicem?

Role się odwracają, przyjrzymy się małemu cholerykowi – choleryk jako dziecko.

Kolejnym z ekstrawertyków jest sangwinik. Jednym słowem opisując -słoneczko. Dlaczego jest taki towarzyski? Jak zachowuje się konflikcie i czemu się wycofuje?

Jak każda osobowość sangwinik może być świetnym rodzicem. Co jest jego siłą, a co słabą stroną nad którą musi popracować?

Przyjrzyjmy się małemu sangwinikowi. Na co trzeba zwrócić uwagę przy takim szkrabie?

Ekstrawertycy odhaczeni, czas na introwertyków. Jako pierwszego na warsztat bierzemy melancholika. Czemu tak dąży do tej perfekcji? Jak to wpływa na jego decyzyjność i na jego reakcje w obliczu konfliktu?

A jak nasz perfekcjonista odnajduje się roli rodzica? Jakie są jego silne, a jakie słabe strony?

Przyjrzyjmy się małemu melancholikowi. Jak u tego szkraba będzie się objawiać jego dążenie do perfekcji? Na co zwrócić przy nim uwagę?

Przed nami ostatni introwertyk i ostatnia z osobowości - flegmatyk. Dlaczego nazywają go naturalnym dyplomatą? Jak reaguje na konflikty czy presję? I jak pracuje?

Co się dzieje gdy flegmatyk wchodzi w rolę rodzica? Jakie są jego silne, a jakie słabsze strony? Nad czym musi popracować?

Przyjrzyjmy się małemu flegmatykowi. Na co zwrócić uwagę, a na co uważać przy tym dziecku?

Okey, rozłożyliśmy sobie każdy temperament na czynniki pierwsze, teraz czas je złożyć w całość. Które temperamenty się łączą, a które połączenia nie mają racji bytu? Dlaczego flegmatyk nie łączy się cholerykiem, a melancholik z sangwinikiem?

Poznanie osobowości danej osoby pozwoli ci się obchodzić z nią z szacunkiem i zrozumieniem. Istnieją temperamenty, które są bardziej kompatybilne, co oczywiście bez dobrej komunikacji nie zapewni sukcesu. Pierwszym zestawieniem, które omówimy jest rodzic choleryk z dzieckiem flegmatykiem. Jakie wyzwania stoją przed tą dwójką?

Jak spokojny flegmatyk zareaguje wobec energicznego choleryka? Co zrobić, by mały choleryk nie wszedł rodzicowi flegmatykowi na głowę?

Perfekcja i ciągła chęć zabawy, czy to połączenie ma racje bytu? Oczywiście! Trzeba siebie tylko poznać:)

Jak wesoły sangwinik może sobie poradzić z ogółu poważnym melancholikiem i flegmatykiem? Czego musi unikać, a które swoje zachowania stonować?

Przechodzimy do drugiego bloku praktycznego, praktycznego nawet bardzo. Pomogę ci stworzyć indywidualną strategie dla twojego dziecka. Powiem też jakich komunikatów unikać, a które wesprą twoje dziecko i dodadzą mu pewności siebie. W tym filmie dowiesz się jak wspierać nasze słoneczko - sangwinika?

Pamiętasz jaka była główna potrzeba melancholika? Jeśli nie, spójrz do notatek. Masz? Jest to docenienie za dążenie do perfekcji i wytrwałość w działaniu. Jego potrzeby będą się kręcić właśnie koło tego. Jakie wspierające komunikaty kierować do melancholika, a których unikać?

Spokój, spokój, spokój, w to mi graj. Czego jeszcze potrzebuje mały flegmatyk? Jak go wspierać, aby stał się bardziej decyzyjny i lepiej reagował na konflikty czy presję?

Choleryk to absolutnie cudowna osobowość( jak wszystkie), ale bez paru zasad ten mały człowiek może ci wejść na głowę. Czego unikać, co ograniczać, jak wspierać?

Magiczna tabelka to niesamowicie przydatne narzędzie, które pomaga w szybkim odświeżeniu swojej wiedzy. Niejednokrotnie ratowała mnie, gdy jedno z moich dzieci zaczynało się źle zachowywać. Wtedy patrzyłam na tabelkę(wisiała na mojej lodówce) i już wiedziałam o co chodzi. Oczywiście to tylko taka ściąga, nie zastąpi dogłębnej wiedzy, ale to naprawdę przydatne narzędzie. Korzystajcie! Tabelka będzie załączone w pdf.

Co otrzymujesz

Nieograniczony dożywotni dostęp

W kursie opowiadam o różnych typach charakterów dzieci, dlatego, abyś na bieżąco mogła zaglądać sobie do tej wiedzy.

Kupując kurs, otrzymujesz dożywotnio ważne konto na platformie online. Nie musisz się martwić o to, że ono wygaśnie i stracisz dostęp do lekcji.

Oglądaj gdzie chcesz

Kurs jest przystosowany do wszystkich urządzeń mobilnych. Możesz rozpocząć go w domu, a kontynuować na smartfonie lub tablecie w drodze do pracy, szkoły, czy na zakupy.

O mnie

Kasia Sawicka

Cześć, jestem Kasia i pochodzę z Trójmiasta. Matka piątki dzieci, pedagog z zamiłowania. Moja pasja to budowanie relacji i rodziny, która umie się razem dobrze bawić. Znajdziecie tu inspirację i proste pomysły, jak żyć lepiej i szczęśliwiej.

Dowiedz się więcej

Opinie użytkowników

5.0 /5

(Opinie: 1)

 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Skorzystałeś z naszej oferty?

Pomóż innym w wyborze

Dodaj opinię

Kasia Sawicka Zrozumieć by pokochać, czyli rodzicielstwo uszyte na miarę

697,00 zł

Zawartość obejmuje:

 • 8 godzin materiałów wideo

 • Dostęp na urządzeniach mobilnych

 • BONUS: Zestaw plików w formacie mp3

 • BONUS: Zeszyt ćwiczeń do pracy z kursem

 • BONUS: Magiczna tabelka do której możesz wrócić w każdym momencie